SAABUMINE

Hea suurlaagriline! Peagi kohtume juba päriselt suurlaagris, et nautida seda tõelist suve ja sõpruskonda! Soovime Sulle teada anda, et sellel aastal on suurlaagri väravad väga erilised. Nimelt tervitavad kõiki laagrisse saabujaid tervishoiutöötajad, kes viivad läbi SARS CoV-2 kiirtestimise. Sellega seoses soovime Sulle edastada teabe, kuidas laagrisse pääsemine on organiseeritud ning milleks Sa peaksid valmistuma juba enne sõitma asumist.

Esmalt, tule kindlasti laagrisse ainult sel juhul, kui oled terve ja Sul ei esine ühtegi külmetushaiguste sümptomit. Kui Sul on SARS CoV-2 viirusnakkuse sümptomid või oled hiljuti (7 päeva jooksul) olnud SARS CoV-2 nakatunuga lähikontaktis, tule laagrisse peale isolatsiooniperioodi möödumist või järgmisel korral! Hommikul enne kodust lahkumist prindi välja ja täida (vajadusel koos vanemaga) ära terviseankeet ja võta see kindlasti laagrisse kaasa. Terviseankeedi leiad kodulehelt https://suurlaager.skaut.ee/terviseankeet/.

Covid-19 haigust põdenud või värskelt vaktsineeritud või 72 tundi tagasi PCR testi teinud – saatke palun digiloost väljavõte hiljemalt 9. juulil kell 23.00 aadressile reg@skaut.ee. Digiloo väljavõtte saatnud ei pea kohapeal testi tegema. Kohapeal on väga kehva levi ja me ei saa seal veenduda, et Sul on vastav tõend olemas, seepärast palun saada see ette.

Sinu auto- või bussijuhile. Transpordivahendeid oodatakse laagrisse Rassi küla poolsest küljest. Kui valid GPSis sihtkohaks „Tagametsa Jahiloss ja Skaudilaagrikeskus“, siis juhatab Google kaart sind mööda Parasi-Põikva-Rassi maanteed laagri suunas. Pane aga tähele! Sellelt maanteelt pääseb Tagametsa nii põhja ja ka lõuna poolt. Ole nii hea ja vali lõunapoolne teeots, mis läheb Rassi bussipeatuse juurest (sealt juhatavad laagrini ka “Kodumetsa” sildid). Hea autojuht ja kallis bussijuht – palume Sul mitte lahkuda enne, kui kogu reisiseltskond on saanud testi tulemuse teada ja vastava info teile edastanud!

Saabudes ootab Sind meie sõbralik parkimiskorraldaja. Palun jälgi tema suuniseid. Palume Sul jälgida, et kõik Sinu reisikaaslased jääksid oma kohale ega lahkuks autost või bussist kuni edasised korraldused seda lubavad!

Enne laagrisse sisenemist toimub iga laagrilise (kes ei ole saatnud 9. juuliks tõendit vaktsineerimise või 6 kuu jooksul Covid-19 põdemise kohta) SARS CoV-2 viiruse suhtes professionaalse testimismeeskonna poolt. Põnev, mis!? Palume sul jälgida testimismeeskonna ja laagri meediku juhiseid ja soovitusi ning vajadusel alati nõu ja infot juurde küsida.

Kui asute oma reisiseltskonnaga teele, siis tea, et laagriväravatest läbipääsemine on sel aastal põnevam ja võtab veidi kauem aega kui tavapäraselt. Seega, arvesta, et saabudes tuleb ootealal, teistega kontakti loomata, oodata testi järjekorras ja seejärel testi järgses ootealas. Kui negatiivne testi tulemus on käes, saab ennast  infotelgis, esitades vastava märkega terviseankeedi, registreerida laagrisse. Alles siis saad võtta oma asjad ning siseneda laagrialale. Varu endale ooteajaks midagi huvitavat lugeda või mängida.

LAAGRISSE REGISTEERIMINE

1) Peale testimist suundu infotelki  …

• ja esita oma terviseankeet, kus on märge negatiivse testitulemuse kohta
  • või esita oma terviseankeet ja ütle, et Sul on eelnevalt saadetud Covid-19 põdemise või värskelt vaktsineerimise või 72 tundi tagasi tehtud PCR testi kohta digiloost väljavõte.

2) Seejärel kontrollitakse Sinu laagrisse eelregistreerimise andmeid, laagri osalustasu maksmise seisu jms.

Juhtidel vaadatakse, kas nad on osalenud turvalise skautluse e-kursusel.

4) Kui kõik on korras, ulatatakse sulle:

• laagriraamat;
  • laagrimärk;
  • suurlaagri kaelarätt.

5) Ja kutsutakse all-laagrist keegi vastu, kes aitab jõuda Sul oma all-laagrisse.

skaut (34)  skaut (33)  IMG_7242 - Copy  Rännumaa 2005 (78)