PROGRAMM

Eesti rahvapärimus on mitmekülgne ja väga huvitav ning pakub kõigile meile põnevaid avastusi. Eestlased on maarahvas, kes on läbi aja lisaks tööle tähistanud nii perekeskel kui kogukonnaga toredaid tähtpäevi, mänginud, laulnud, tantsinud ning tegelenud enda vaimse ja füüsilise arenguga – just nii nagu meie, skaudid.

Sellel korral pöörame erilist tähelepanu skautlikele suurlaagri traditsioonidele! Suurlaagriks ettevalmistuse aastal (oktoober 2020 kuni aprill 2021) kuulutame igal kuul välja erineva teemaga SKAUDIEHITUSE KONKURSI. Vaata lähemalt siit!

Laagri ajal hinnatakse igapäevaselt all-laagrite heakorda ning iga päev kuulutatakse välja korralikuim all-laager, mis saab endale terveks päevaks uhke rändmärgi.

Laagri jooksul saavad osalejad ennast proovile panna mitmetes osavust, täpsust, kindlameelsust ning vastupidavust nõudvates tegevusvaldkondades. Kokku on neid tegevusvaldkondi kuus.

• Sportlikus tegevusvaldkonnas on teemaks vibulaskmine, golf, suusatamine kui ka veel kümnel muul erineva raskusastme ja profiiliga spordialal.
  • Retkepäeval on valida mitme erineva raskusastmega raja vahel, kus punktides tuleb näidata oma teadmisi või oskusi laagri temaatikaga seotud küsimustes.
  • Osavuspäeval saab proovida erinevate seiklusradade läbimist ning madalamate ja kõrgemate takistuste ja redelite ületamist.
  • Veepäeval on plaanis huvitavaid veega seotud tegevused. Laagripaigast voolab läbi jõgi, mis pakub tegevusi kindlasti igale maitsele ja vanusele.
  • Rahvalike- ja skaudioskuste päev on eraldi päev erinevate skautlike oskuste arendamiseks. Nendeks võib olla nii onni ehitamine käepäraste vahenditega, lõkke süütamine, käsitöö oskused kui ka skautluses vajaminevate sõlmede praktiline kasutamine.
  • Üks väga eriline päev on mõeldud ka skautliku vaimu arendamiseks. Selleks on külla kutsutud külalisesineja. Sama päeva õhtul saame nautida ka laagri lõkkeõhtu etteasteid.

Kindlasti ei jää tulemata ka külastuspäev ning peaskaudi jooks. Lisaks mitmekülgsetele päevategevustele on muistsete põlvkondade esindajatel võimalus õhtuti tutvuda teiste tegevustega, leida kontakti väliskülalistega ning laulda koos all-laagrite lõkkeõhtutel.

Viimasel päeval, kui me kõik laagri jälle kokku paneme, läheme kindlasti palju väsinumatena, kuid see-eest paljude uute kogemuste võrra rikkamatena oma igapäevasesse ellu tagasi.