LAAGRIEHITISTE KONKURSS

Sellel korral pöörame tähelepanu ka skautlikele suurlaagri traditsioonidele!

Suurlaagriks ettevalmistuse aastal (oktoober 2020-aprill 2021) kuulutame iga kuu välja erineva teemaga skaudiehituse konkursi. Konkursil osalemiseks tuleb skauditarkusi kasutades ehitada konkreetse kuu laagriehitis või siis makett ning saata kuu viimaseks päevaks ehitisest 2-4 fotot koos kirjeldusega suurlaagri tehnilisele juhile, Ragnar Luubile – ragnar@skaut.ee. Kõikide ehitiste puhul tuleks kasutada võimalikult palju looduslikke materjale. Ehitised peaksid olema kiiresti lahti võetavad. Kindlasti mängib siin rolli õigete sõlmede kasutamine kinnitamisel. Võitjate tööd teostatakse suurlaagris ning meistrid teenivad välja auhinnad.

Laagri ajal hinnatakse igapäevaselt all-laagrite heakord ning igapäev kuulutatakse välja korralikum all-laager, kes saab endale terveks päevaks uhke rändmärgi.

Oktoober – Nõudepesu/köök – antud ehitis peab koosnema vähemalt 3-st pesukausist ja nõudekuivatus pinnast. Alati võib sinna mõelda töötasapinna toitude ettevalmistamiseks ja katuse, et hoida ära puudelt tulevad okkad

November – Söögi-/koosolekulaud – Laud peaks mahutama päris korraliku osa teie külast ja laual peaks olema ka pingid. Tore oleks omada ka katust, et vihma eest varju saada.

Detsember – Infotahvel – Infotahvel peaks olema piisavalt suur, et mahutada laagri info, kui ka oma alllaagri info. Tore oleks kui infotahvli osa sisaldaks ka alllaagris olijate staatust (kohal, ära).

Jaanuar – Laagri väravad – Väravad võiksid olla meeldejäävad, et teistest eralduda, kuid siiski ka praktilised.

Veebruar – Keskväljak – Keskväljak on ala kus toimuvad õhtused lõkkeõhtud. Seal peaks olema lõkkekoht, lõkke ümber istumise kohad ja ka lipumast.

Märts – Abiruumid/alad – Kuidas on korraldatud alllaagri alal prügimajandus, reovesi, lõkkepuud, puhas vesi, varustuse hoidmine, jne. Sellised ehitised peaksid olema märkamatud ja hoidma alllaagri pilti üldiselt ilusa. Samuti, et oleks turvaline ja asjad ei vedeleks maas.

Aprill –  Kuivatusala – Kui on vihmane, siis tahaks saada riided kuivaks. Selleks võiks olla katusealune, mis päikeselise ilma korral on kiiresti eemaldatav, või siis kuivatusrestid liigutatavad.

Mai – Skaudihotell – Skaudihotell on platvorm, kus saab magada kas mitmekesi ilma telgita või siis paigaldada telgid üksteise peale (korrused). Kui telke ei kasutata, siis peab ta olema ka piisavalt veekindel, et kaitsta vihma eest