STAABI TUTVUSTUS

Suurlaagri staabi liikmetele sai esitatud neli küsimust, mille kaudu nendega lähemalt juba enne laagrit tuttavaks saada.

 1. Kuidas oled seotud skautlusega.
 2. Millega tegeled praegu lisaks skautlusele?
 3. Mida ootad suurlaagrilt?
 4. Mis/kes on Sinu … Lemmikvärv? Lemmikraamat? Lemmikfilm? Lemmiklaulja?

 

VALDIK KASK – suurlaagri juht

61190_501298817570_3508957_n

 • Skautluses olen olnud aastast 1993, aga nagu ütleb vanarahva tarkusetera, et üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis siin on pilt mõnede märksõnadega minu skaudielu edenemise kohta.
 • Lisaks skautlusele käin tööl. Töötan Telia Eesti ASis ja olen seal IT-projektijuht (kui teate, mis on Mobiilne Elu või Roam Like Home, siis need on hetkel mu peamised projektid). Samas on mul lisaks skautlusele veel mõned hobid. Näiteks võrkpall, seltskonnatants, noortelaagrid, päästeala, õhtujuhtimine, Trikke Scooter, puidutöö, koolitamine, telesaated ja seriaalid (pisirollid ja publikus osaleja). Kuna kodu on ka kallis ja armas, siis tegelen selle sisustamisega ning toimetan korteriühistu juhatuse esimehena. Eks mõned pisemad hobid ole veelgi, mida ei hakka kõike üles lugema, kuid tegelen nendega vabal ajal.
 • Suurlaagrilt ootan suuri seiklusi, palju toredaid inimesi, näha uusi ja vanu skaudisõpru ning imelisi laagrimälestusi. Suurlaager on Eestis väga eriline sündmus ja seekord on see plaanitud veelgi erilisemaks. Näiteks on jaanuar 2017 seisuga suurlaagisse planeeritud 125 erinevat tegevust igale vanusele, mis on ära mahutatud kuude laagri tegevuspäeva. Igal päeval on oma teema ja peakorraldaja. Programmis löövad kaasa erinevad tublid skaudid ja skaudisõbrad. Täpsemalt saad vaadata suurlaagri kodulehelt ja Facebook lehelt ning infot tuleb muudkui juurde. Kusjuures suurlaager tuleb täpselt nii äge kui ägedaks ise teed, sest Sul on võimalik ise valida tegevusi, kus osaleda tahad – meeldib matkata või filmida või sportida või meisterdada või õppida mõnda uut kasuliku oskust? Kõik see on suurlaagris just Sind ootamas.
 • Lemmivärvideks on sinine ja roheline. Lemmikraamatut sellist kindlat ei ole, aga pigem praktiline tarkuste raamat. Lemmikfilmi on eraldi raske välja tuua. Pigem naudin seiklusfilme ja hea huumoriga komöödiafilme. Lemmiklaulja osas eelist otseselt ei ole. Kuulan väga erinevat muusikat.

 

KRISTJAN POMM – laagri abijuht

Kristjan 2013

 • Skautlusega olen seotud alates 1989. aastast. See on päris pikk aeg ja nende aastate jooksul on olnud võimalus olla väga erinevates ametites skautluses, nt olen olnud peaskaut, programmijuht, juhtinud organisatsiooni avalike suhete valdkonda, olnud paljude ürituste ja koolituste korraldaja ning juhtinud ka kahe varasema suurlaagri korraldamist.
 • Töötan meestearstina Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliinikus ja Ida-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuses. Lisaks tegelen ka koorilauluga ja laulan Tallinna Rotary klubi segakooris.
 • Suurlaagrilt ootan rõõmu ja õnnestumisi.
 • Minu lemmikvärviks on samblaroheline, lemmikraamat – Väike prints ja lemmiklaulja – Estonian Voices.

 

SIRJE POOL – infojuht

DSC_0753b

 • Skautlusesse sattusin aastal 2000 Linnalehes avaldatud kuulutuse kaudu, milles kutsuti skaudijuhi koolitusele. Pärast seda jätkus tegevus juba aktiivselt lipkonnas Tormilind hundujuhina. Lisaks olen olnud ESÜ juhatuse liige, ERNA matka infojuht ja ajakirja Eesti Skaut toimetuse liige ning hetkel töötan Eesti Skautide Ühingus haldus- ja arenduskoorinaatori ametikohal, tegeledes ühtlasi ka Tagametsa laagrikeskusega.
 • Lisaks skautlusele kuulub aeg peamiselt perele, koduloomadele ja aiatöödele. Samuti meeldib mulle suusatamine, uisutamine ja niisama ringirändamine nii jalgsi kui auto(karavani)ga.
 • Suurlaagrilt ootan põnevaid seiklusi ja meeldejäävaid elamusi, palju päikest ja vähe sääski.
 • Lemmivärvideks on nii säravpunane, päikesekollane kui türkiissinine, lemmikraamatuteks reisiromaanid, lemmikfilmiks Julie & Julia ning lemmiklauljaks Ivo Linna.

 

MONIKA ISKÜL – programmijuht

10653535_10207446820584235_6622495966066543880_n (1)

 • Olen olnud skautluses alates aastast 1993 kui II klassis tulid kohalikud skaudijuhid üleskutsega liituda skautlusega. 17-aastasena võtsin oma esimesed hundud ja pärast seda on mul olnud veel kaks satsi hundusid, kellest päris mitmest on tänaseks saanud skaudid või juba vanemad ESÜ liikmed. Olen olnud lipkonna juht, lipkonna infojuht, hetkel lipkonnas Okaskannel infojuht ja Rävälä Skautide Maleva juht.
 • Lisaks skautlusele laulan iganädalaselt Suurupi naiskooris Meretule. Olete oodatud kontserditele ja koori laulma!
 • Suurlaagrilt ootan põnevaid uudseid tegevuspäevi ja töötubasid. Mõnusat üksteist motiveerivat meeskonda ja laagri keskkonda.
 • Minu lemmikvärvideks on roosa ja sinine. Elu baseerub raamatutel Saladus, Tuulest viidud ja Ilu kütkes. Lemmikfilmiks on A lot like love ning lemmikmuusikuteks Taylor Swift ja Passenger.

 

MARIANNE JÜRGENSON – majandusjuht

Marianne pilt SL jaoks

 • Skautluses olen olnud ca 10 aastat ning tegev olen hetkel lipkonnas Okaskannel, kus olen nii majandusjuht kui ka lipkonna juht. Lisaks sellele olen endale võtnud uue väljakutse, milleks on Eesti Skautide Ühingu haldusjuhi amet.
 • Lisaks laulan Tallinna Tehnikakõrgkooli kammerkooris ning tegelen veel paberimajanduse ja korraldamisega. Väikseks hobiks on tekkinud ka seltskonnatantsu trenn.
 • Suurlaagrilt ootan seiklusi, improt, spontaansust.
 • Lemmikvärviks on kindlalt punane. Raamatu osas meeldib Videviku saaga. Film, mida olen vaadanud mitu korda, on Söö, palveta, armasta ja lemmiklauljaks on Hendrik Sal-Saller.

 

RAGNAR LUUP – tehniline juht

14390629_1261798667196069_270355792612196038_n

 • Skautlusega olen seotud umbes aastast 2000. Selle 17 aasta jooksul olen olnud vabaliige ja abistanud nii laagrites kui ka matkades korraldajaid. Selle käigus olen olnud laagri abijuht, valdkonna juht erinevates laagri tegevustes ja matkadel tegevuspunktides läbiviija. Hetkel olen ka ESÜ juhatuses majandusjuht.
 • Igapäevaselt töötan IT valdkonnas, kuid hobi korras meeldib sõita mootorrattaga ja ehitada oma kodu. Kõik mis vajab laua tagant püsti ajamist ja liigutamist on minule meeldiv.
 • Suurlaagrilt ootan, et oleks tore ja oleks aega nautida seda suurepärast seltskonda, kes sinna tuleb.
 • Mulle meeldib pruunikas toon. Lemmikfilmideks on Shawshank Redemption ja Snatch. Tugev raamatulugeja ei ole, kuid erialane IT kirjandus on see, mida palju loen. Muusika kohalt kuulan seinast seina, minu nimekirjast võib leida Gojirat, Baby metalit ja SOAD-i kui ka klassikalist bluesi ja klaverimuusikat.

 

ANNA STEPANOVA – all-laagrite juht

CAM04446

 • Olen Anna, skaudinimega Komeet. Skautluses olen alates aastast 2002 ja lipkonnas Siil olen kõik tasemed hundust skaudijuhini järjest läbi käinud.
 • Minu praegune põhitegevus on ürituste korraldamine ja projektijuhtimine, see võtab hästi palju aega, aga vabal ajal teen hea meelega sporti, reisin ja osalen noorte projektides.
 • Loodan, et MEIE suurlaager osutub tõeliseks seikluspärliks ja samal ajal terve laagipere saab kogeda skautluse soojust, lähedust ja armastust. Las meie jamboree olla üks katkematu õnnetunne.